امیر تتلو، معروف ترین خواننده زیرزمینی حال حاضر ایران است. نام اصلی او امیرحسین مقصودلو است و متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۶٫ او از اوایل دهه ۸۰ خورشیدی، با انتشار کارهای خود در یک وبلاگ خود را به جوانان شناساند.

Amir Tataloo - Axbaz.com (4)


تتلو، چهره ای بسیار جنجالی در فضای مجازی است. صفحه اینستاگرام او بالغ بر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد که در ایران کم نظیر است. او چند روز پیش به دادسرا احضار  و روز دوم شهریور برای دومین بار بازداشت شد. پیشتر او در ۱۴ آذر ۹۲ توسط پلیس امنیت ا

خلاقی برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

او پیش از بازداشت شدن، گفته بود که می خواهد از دنیای موسیقی خداحافظی کند و فوتبالیست شود و جای علی کریمی را در فوتبال پر کند. تلاش های تتلو برای فوتبالیست شدن البته ناکام ماند. او مهر ماه ۹۳ در تمرین تیم پرسپولیس حاضر شد و با بازیکنان این تیم تمرین کرد اما روزنامه ورزشی گل، نیم‌تای صفحه نخست امروز خود را به این ماجرا اختصاص داد و نوشت: «تتلو از تمرین پرسپولیس اخراج شد!» خوردبین هم در این باره گفته بود: محترمانه از او خواستیم باشگاه را ترک کند.

امیرتتلو هم در صفحه فیسبوکش نوشت که به دلیل حواشی دو تیم استقلال و پرسپولیس به این دو تیم نمی‌رود و برای همین به راه‌آهنی می‌رود که عابدزاده اسطوره دوران کودکی‌اش در انجا حضور دارد.
تتلو همچنین در ادامه نوشته بود که «فقط دعا كنيد اينهمه زحمت دارم ميكشم قبولم كنن و منشور و پنشورى نشم باز».
او برای این که منشوری نشود، خالکوبی هایش را با آستینی اضافه پوشانده بود.

تتلو کیست؟!
با این حال، راه آهن هم روی خوش به او نشان نداد. مدیر روابط عمومی و رسانه ای باشگاه راه آهن در این باره چنین واکنش نشان داد: با توجه به اینکه از ابتدای لیگ چهاردهم بنای باشگاه راه آهن بر مبنای آن قرار گرفته که تمرینات تیم به دور از هرگونه هیاهوی رسانه ای برگزار شود تا کادرفنی و بازیکنان تمام تمرکز خود را بر روی مسائل فنی قرار داده و مطرح شدن مسائل حاشیه ای بویژه خارج از فوتبال، تمرکز تیم را برهم نزند، ضمن ادای احترام به اظهار نظر های مختلف در این زمینه، با عرض عذرخواهی، از حضور افراد متفرقه در جریان تمرینات تیم راه آهن، ممانعت خواهد شد.

بعدها ویدئویی از او منتشر شد که تتلو را در حال تمرین هندبال نشان می داد اما هیچ خبری از هندبالیست شدن وی منتشر نشد و او همچنان در عرصه موسیقی ماند و این اواخر ضمن مقایسه خود با مایکل جکسون نوشت در اینستاگرامش نوشت که مگر او کمتر از جکسون برای موسیقی زحمت می کشد جز این که زبان مایکل جکسون انگلیسی بود که زبانی جهانی است؟!

وحید شمسایی را شاید بتوان بهترین فوتسالیست تاریخ آسیا نامید. او در آخرین اقدامش امیر مقصودلو را به تیمش دعوت کرده تا تتلو از این به بعد کنار شمسایی در لیگ برتر فوتسال حضور پیدا کند.

وحید شمسایی، امیر تتلو را به تیم فوتسالش دعوت کرد تا این خواننده به آرزوی خود برسد و در لیگ برتر حضور داشته باشد.

در زیر طرفداران این خواننده را مشاهده می کنید که به استادیوم رفته اند تا او را تشویق کنند.

Amir Tataloo - Axbaz.com (1)

سلفی امیر تتلو و هوادارانش

Amir Tataloo - Axbaz.com (5)

امیر تتلو در تیم تاسیسات دریایی

Amir Tataloo - Axbaz.com (3)

سلفی امیر تتلو و وحید شمسایی

جنجالی ترین کلیپ تتلو که فرصت یافت در رسانه های مجاز هم منتشر شود، ترانه ای از او بود که همزمان با مذاکرات هیسته ای – که منتهی به توافق ایران و ۱+۵ شد – روی یک ناو نظامی ایرانی و با موضوع انرژی هسته ای اجرا شد. این ترانه در زمان انتشار رتبهٔ اول جستجوی گوگلی در ایران را به خود اختصاص داد و در رسانه‌های داخل و خارج از کشور بازتاب یافت.

Amir Tataloo - Axbaz.com (6)
او بعد از احضار و عدم حضور در دادسرا، توهین هایی در فضای مجازی خطاب به یک بازپرس کرد و بازداشت شد.

تتلو اینک در زندان به سر می برد و باید منتظر تصمیم مقامات قضایی درباره او بود.
Amir Tataloo - Axbaz.com (2)

عکس کودکی امیر تتلو  در کنار خواهرش

آزادی

 

امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی در صفحه شخصی اینستاگرامش از آزادی خود به قید وثیقه پس از دو ماه خبر داد.
به گزارش ایلنا، امیرحسین مقصودلو خواننده زیر زمینی که به دلیل توهین به مقام قضایی در تاریخ سوم شهریور ماه بازداشت شده بود،  عصر امروز (سوم آبان ماه) پس از شصت و دو روز به قید وثیقه آزاد شد.
امیرحسین مقصودلو با حکم دادگاه هنر و رسانه و به دلیل آنچه «تشویق جوانان به فساد و فحشا» عنوان شده بود، روانه دادگاه شد.
امیر مقصودلو

دیگر چهره ها :

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
Load More In بیوگرافی بازیگران و چهره ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *